Akcia!!! pri objednávke motora doručenie zadarmo

Vyhľadávajte vo viac ako 945 ks produktoch

Napríklad: Škoda Fabia 1.9 alebo kódom motora: ATD

Generálna oprava motora

Generálna oprava motora alebo jednoducho generálka motora (ďalej len GO motora), je komplexná oprava, pri ktorej vám servisné pracovisko rozloží motor do poslednej súčiastky, všetky komponenty dôkladne zkontroluje, opraví, v prípade potreby aj vymení a následne znova zloží do pôvodného stavu. Po takto náročnej “operácii” by mal aj motor so stovkami tisíc najazdených kilometrov opäť funkčne vykazovať kondíciu zdravého “mladíka”.

 

Pri GO motora sa zameriavame na všetky časti, ktoré sa vzhľadom k použitým materiálom buď už opotrebovali, prípadne môžu mať pri nasledovnej prevádzke v krátkodobom horizonte tendenciu ku kazivosti. Takto zrenovovaný motor vám bude spoľahlivo slúžiť aj ďalšie stovky tisíc kilometrov.

 

Mnoho starších typov motorov bolo vyrobených na dlhodobé používanie a ich očakávaná životnosť môže byť výrazne vyššia než v prípade nových, zväčša nízko objemových verzií. GO staršieho motora tak býva dobrou investíciou do osvedčenej klasiky, ktorá je pri dnešných trendoch čoraz vzácnejšia.

 

K hlavným úkonom pri tejto operácii patria výbrus kľukového hriadeľa, ventilov, zarovnanie bloku a hlavy valcov atď. Všetky komponenty so zvýšeným sklonom k opotrebovaniu je potreba vymeniť za nové – najmä ložiská, rozvody, čerpadlo oleja a vodnú pumpu, piesty, piestne krúžky, tesnenia ventilov, hláv valcov a iné.

 

GO motora je komplexná a časovo i úkonovo náročná úloha, preto ju nemožno dostatočne nahradiť čiastočnými opravami motorov, ktoré sú síce lacnejšie, ale ani zďaleka nevylúčia objavenie ďalších závad pri prevádzke vyťaženejších vozidiel. Ak neviete presnejšie odhadnúť kedy vaše auto už urgentne potrebuje GO motora, tu je niekoľko indícií:

 

  • Nestabilný výkon (predovšetkým náhly, prípadne opakujúci sa pokles výkonu).
  • Vysoká spotreba oleja.
  • Neobvyklé zvuky pri činnosti motora.
  • Zadretie motora.
  • Vozidlo s vysokým počtom najazdených kilometrov alebo kúpa staršieho vozidla s podozrením na vyšší než deklarovaný počet absolvovaných kilometrov.

Nezabudnite, že klasický typ motora po GO môže spoľahlivo prežiť mnoho súčasných modelov, doslova postihnutých “downsizingom” s cieľom podliehať permanentne sa sprísňujúcim ekologickým normám Európskej únie.